Categories

Gizlilik ve Güvenlik

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİN GİZLİLİĞİ VE GÜVENLİĞİ

Sitemize üye olmak için girmiş olduğunuz tüm bilgiler, 3. parti firma veya kişilerle paylaşılmayacaktır.

Sitemiz iletişim formlarından girmiş olduğunuz tüm bilgiler, 3. parti firma veya kişilerle paylaşılmayacaktır.

Sitemiz bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir ve sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçim değiştirilebilmektedir.

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

PayU İle Güvenli Ödeme

PayU ödeme sayfaları gerekli uluslararası standartlara sahiptir.
PCI DSS’li Ödeme Sayfaları
PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standards) aralarında American Express, MasterCard Worlwide, Visa, Discover Financial Services gibi üyelere sahip bir konsey (PCI SSC) tarafından kart ve kart sahibi bilgilerini korumak amacıyla belirlenmiş teknik ve operasyonel gerekliliklerdir. İnternet sitenizdeki ödeme sistemini “PCI Veri Güvenliği Standartları”na uyumlu hale getirdiğinizde, işletmenizin alıcılar tarafındaki itibarını geliştirirsiniz. PayU ile çalışmaya başladığınızda, bu standartlara, ekstra bir başvuru ve harcama yapmaya gerek kalmadan kavuşursunuz.

SSL ile Şifrelenmiş Güvenli Ödeme Platformu
SSL (Secure Sockets Layer), alışveriş esnasında, müşterilerinizin girmiş olduğu hassas verilerin ödemeyi tahsil edecek kuruluşun sunucularına şifrelenerek güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayan bir protokoldür. PayU, bütün ödeme sayfalarında SSL şifreleme sistemini kullanır ve müşterilerinizin bilgilerini korur.

Thawte
Önde gelen sertifika yetkililerinden (CA) olan Thawte, VeriSign grubunun da üyesidir. Uluslararası düzeyde tanınan Thawte, 256 bit şifreleme sertifikasyonunu kullanmanızı sağlar.

McAfee Secure
Güvenlik filtresi; site içeriğini, e-mail ve web süreçlerini gün boyu tarar. McAfee’nin yüksek performanslı araçları, sitenizi, spam ve phishing saldırılarına karşı korumanın yanı sıra spyware ve malware uygulamalarına karşı etkilidir.

 

 

 

 

Sahtecilik (Fraud) Nedir?
E-ticaret yapan işletmelerin birçoğu, sahtecilik (fraud) riskiyle karşı karşıya kalır. Sahtecilik çeşitli yollarla ele geçirilen kredi kartı bilgilerinin ödemelerde kullanılmasıyla gerçekleşir.

 

Ters İbraz (Chargeback) Nedir?
Kart sahibinin herhangi bir sahtecilik vakası ile karşılaşması durumunda; Visa, MasterCard, American Express gibi lisansör kuruluşların kuralları gereğince, e-ticaret siteleri için harcama itirazını karşılama yükümlülüğü (chargeback) doğar.

 

 

PayU;PCI DSS Level 1 ve SSL sertifikalarına sahip ödeme sayfalarıyla, son kullanıcıların ödeme esnasında güvenliğini sağlamak için geliştirilen 100’ü aşkın sahtecilik (fraud) filtresiyle, işyerlerinin ters ibraz (chargeback) riskini ve olası kayıplarını minimum düzeyde tutar. PayU’nun sahtecilik konusunda uzman ekibi ödeme işlemlerinizi, sizin yerinize inceler; riskli görülebilecek işlemleri anında iptal eder veya iptal etmeniz için sizi bilgilendirerek oluşabilecek muhtemel zararları ortadan kaldırır.için geliştirilen 100’ü aşkın sahtecilik (fraud) filtresiyle, işyerlerinin ters ibraz (chargeback) riskini ve olası kayıplarını minimum düzeyde tutar. PayU’nun sahtecilik konusunda uzman ekibi ödeme işlemlerinizi, sizin yerinize inceler; riskli görülebilecek işlemleri anında iptal eder veya iptal etmeniz için sizi bilgilendirerek oluşabilecek muhtemel zararları ortadan kaldırır.